Një stërvitje e çuditshme, Messi motivohet në stërvitje me më të mirin në botë

0

Përfundimi i fazës së parë të kampionatit në La Liga ishte si jo më mirë për Leo Messin. Vendi i parë në kampionat, golashënuesi i tij më i mirë dhe së fundmi topi i gjatë i artë për yllin argjentinas. Dhurata më e mirë e fundvitit që Messi mund t’i bënte vetes dhe padyshim tifozëve të tij.

Ndonëse meriton të pushojë pak, Leo Messin e  gjejmë në sallonet e palestrës. Kampionati nis shpejt dhe po ashtu ndeshjet e para të Champions League. Në këtë mënyrë Messi gjen frymëzim për tu stërvitur tek vetja.

Në foton që tashmë është bërë virale, ylli i Barcelonës po shijon edhe një herë golat e tij të vitit. Një stërvitje që nuk e kishim parë më herët. Aq sa edhe tifozët shpërthyen rrjetet sociale ku komenti më i përdorshëm mbetej: “Madhështia sheh madhështinë”. Fundja i merituar, ishte viti i tij./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.