Një “Puzzle” që po plotësohet, gjashtë ftesat e zyrtarizuara të Rejës për Kombëtaren

0

Gjithmonë e më tepër po shtohet lista e lojtarëve që kanë marrë ftesën nga Reja sa i përket takimeve që të zhvillohen në muajin mars. Klubi i Leces ka konfirmuar pjesëmarrjen e Kastriot Dërmakut me Kombëtaren, pavarësisht dëmtimit të fundit që e mbajti gjatë këtë mbrojtës jashtë fushës së blertë.

Në ditën e djeshme Enis Cokaj dhe Sherif Kallaku janë konfirmuar nga ana e Lokomotivës së Zagrebit që janë thirrur nga ana e Rejës. “Sport Ekspres” ka zyrtarizuar ftesën për Florian Kamberin, ndërsa gjithashtu edhe Nedim Bajrami do të jetë risia për këto ndeshje të kualifikueseve të Botërorit.

Megjithatë në rastin e fundit duhet të presim për mbylljen e dokumentacioneve, pasi problemet burokratike duhet të zgjidhen në një kohë rekord, teksa Bajrami ka luajtur më herët me Zvicrën U-21. Së fundmi është edhe Koniaspori që ka bërë zyrtare bashkimin e Sokol Cikalleshit me Kombëtaren e Shqipërisë për ndeshjet e muajit mars. /Sport Ekspres/

Ftesat e konfirmuara të Rejës

Enis Cokaj

Sherif Kallaku

Kastriot Dermaku

Sokol Cikalleshi

Nedim Bajrami

Florian Kamberi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.