Një gjest i madh nga legjenda e Barcelonës, pranon uljen drastike të pagës që të regjistrohen lojtarët e tjerë

0

Gerard Pique është gati të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën. Sipas mediave spanjolle, mbrojtësi ka rënë dakord për një ulje drastike të pagës në krahasim me atë që merr aktualisht. Gjigandët spanjollë, me gjithë aktivizimin e levave të mëtejshme financiare, ende nuk kanë marrë leje për regjistrimin e lojtarëve të rinj.

Tani po luftojnë kundër kohës dhe po përqafojnë zgjidhje të ndryshme. Një mënyrë tjetër për të ulur kostot është rinegocimi i kontratave me lojtarët aktualë. Sipas “RAC1”, Gerard Pique tashmë ka rënë dakord për një zgjidhje të tillë.

Siç raporton “Cadena COPE”, një lojtar me përvojë do të nënshkruajë një kontratë krejtësisht të re me klubin. Mediat spanjolle e quajnë “drastike” uljen e pagës. Megjithatë, futbollisti e pranoi pa hezitim. Në të njëjtën kohë, marrëveshja e re nuk do të nënkuptojë një bashkëpunim më të gjatë me kohëzgjatje. Ashtu si marrëveshja aktuale, ajo do të zbatohet deri në fund të sezonit 2023/2024. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.