Nisi që me Shqipërinë, Griezmann heq dorë përfundimisht dhe ia lë topin Giroud-it

0

Antoine Griezmann nuk kaloi momentin më të mirë gjatë periudhës së Kombëtareve. Jo pak, por dy penallti ka humbur ylli i Barcelonës me Kombëtaren e Francës. Fillimisht kundër Shqipërisë, ndërsa goditja e tij ka prekur traversën dhe u shoqërua me kuptimin e krahut nga Strakosha.

Për të vazhduar më tej, vetëm 3 ditë më vonë, ku një tjetër gabim do të vinte kundër Andorrës. Në kushte të tilla, sulmuesi i Barcelonës ka hequr dorë përfundimisht nga gjuajtja e 11-metërshave. Sipas intervistës së dhënë për mediat franceze, Griezmann është shprehur se nuk do të godasë më penalltitë në të ardhmen, ndërsa këtë detyrë do ia lërë Giroud. Por në të dyja rastet nuk ka pasur shumë kritika, pasi Franca ka arritur të fitojë bindshëm. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online