Nga ish-lojtari i West Ham-it te futbollisti i dalë nga Standart Liezhi, Dudelanzhi blindon mbrojtjen para sfidave me Tiranën

0

Dudelanzhi ka zyrtarizuar ditët e fundit dy afrimet e reja në skuadër. Kampionët e Luksemburgut kanë bkinduar mbrojtjen para dy sfidave me Tiranën në Champions League. Një transferim i madh është prezantuar në klubin e Dudelanzhit. Bëhet fjalë për Manuel da Costan. Ky i fundit e ka nisur karrierën me Nansi në Francë, për të veshur më oas fanellën e PSV-së, West Ham-it, Sampdorias, Sivasporit, Olimpiakosit, Bashaksehirit, Al-Itihadit, Trabzonsporit, Erzurumit dhe së fundmi Beverenit në Belgjikë.

Ndërkohë një tjetër futbollist i afruar është Silvio Ouasiero. Lojtari në fjalë kuan në rolin e mbrojtësit të krahut të djathtë. Ouasiero e ka nisur me akademinë e Okserit në Francë, për të vijuar me U21-shin e Standart Liezhit, Lusitanoss dhe Fola Eshin. Prej dy vitesh futbollisti është pjesë e Kombëtares A të Madagaskarit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.