Nga Armando Broja te Florian Marku, ja se ku mund të votoni për personazhin e vitit 2021

0

Teksa i drejtohemi fundit të këtij viti, “Sport Ekspres” ka përzgjedhur një listë me emra të personazheve që kanë lënë gjurmën e tyre. Duke filluar që nga trajneri kampion i Superiores, Edi Martini, që arriti historinë për Teutën. Për të vazhduar me figura të njohura dhe legjionarë të Kombëtares si Armando Broja apo Myrto Uzuni.

Gjithashtu jashtë listës nuk mund të lihen sportistë të tjerë përtej futbollit. Briken Calja do të na bënte krenar në peshëngritje duke fituar tre medalje, por edhe boksieri Alban Beqiri që mori medalje në Beograd apo Florian Marku. Bëni edhe ju votimin tuaj në faqen zyrtare të “Sport Ekspres”, ndërsa votimet do të mbyllen në 31 dhjetor për të shpallur personazhin e vitit nga media jonë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.