Newcastle shfrytëzon problemet me rinovimin, gati oferta e çmendur për lojtarin e Interit

Newcastle është tashmë klubi më i pasur në Europë dhe pritet që të hidhet në askion që në merkaton e janarit. Serie A duket se është vendi i preferuar për të  bërë tregti për bardhezinjtë. Pas emrit të Strakoshës, një tjetër lojtar i kampionatit italian lakohet për një transferim në Angli.

Bëhet fjalë për Marcelo Brozoviçin. Ky i fundit nuk po gjen akordin e rinovimit me Interin, teksa paga prej 7.5 milionë eurosh është tepër e lartë për zikaltrit. Megjithatë e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Newcastle-n, për të cilin paratë nuk përbëjnë aspak problem. “The Athletic” bën me dije se klubi britanik ka gati një ofertë të çmendur për mesfushorin kroat, por mbetet të shihet nëse ai do të pranojë të veshë fanellën e tyre./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online