Nejmar rrezikon Realin, Ronaldo bën pushim për PSG-në

0

Nejmar me shumë gjasa nuk do të jetë në fushë mesjavën e ardhshme në supersfidën e Ligës së Kampioneve mes PSG-së e Realit të Madridit. PSG ka njoftuar se ylli brazilian ka ndrydhur kyçin e këmbës së djathtë dhe një frakturë në metatarsalin e këmbës.

Kjo do të thotë se shanset që Nejmar të jetë në fushë janë shumë të vogla dhe ndoshta rreziku është tepër i madh, edhe pse mund të sforcohet për një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit.

Ndërkaq, Real Madridi luan sot në mbrëmje kundër Espanjolit për kampionat dhe Kristiano Ronaldo është lënë pushim. Portugezi ka shënuar 10 gola në 6 ndeshjet e fundit në kampionat, por Zidan ka vendosur ta lërë pushim, për të mos rrezikuar asgjë, pasi tashmë kampionati nuk ka më rëndësi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.