Në Serbi befasohen nga zbulimi i videos, “vajza e Kosovës” në shtëpinë e Zlatan Ibrahimoviç

Rrënjët e Zlatan Ibrahimoviç janë nga Ballkani, me babin e tij që është nga Bosnja e Hercegovinës, ndërsa mamaja është nga Kroacia. Sulmuesi suedez nuk kërkon që të fshijë asgjë nga historia e Ballkanit, ndërsa ajo që ka befasuar mediat në Serbi së fundmi është një video nga shtëpia e Zlatan Ibrahimoviç.

Bëhet fjalë për një regjistrim që i takon një moshë më të hershme të suedezit, por në shtëpinë e tij është fiksuar piktura e bërë nga ana e Uros Predic dhe që quhet “vajza e Kosovës”

Në të, një bukuroshe e re kërkon fushën e betejës për burrin e saj të fejuar dhe ndihmon luftëtarët e plagosur serbë me ujë, verë dhe bukë pas Betejës së Kosovës në 1389 midis Serbisë dhe Perandorisë Osmane. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online