Publikohet lista për “Topin e Artë”, Reali dominon me kandidatët

0

Revista franceze “France Football”, ka publikuar listën e plotë me 30 emrat e lojtarëve të dominuar për “Topin e Artë”. Lista e publikuar u bë në mënyrë të veçante, teksa emrat u zbuluan minutë pas minute.

Në listë bie në sy dominimi i futbollistëve që luajnë aktualisht për Realin e Madridit. Plot tetë lojtarë janë nga ekipi madrilen, gjithashtu kemi dhe një shumicë franceze prej gjashtë lojtarësh. Ceremonia e “Topit të Artë” do të mbahet në datën 3 dhjetor, në një mbrëmje gala, ku gjithashtu do të ndahen dhe çmime të tjera.

Gjithashtu vlen për t’u përmendur se në listën e 30 lojtarëve, nuk kemi asnjë futbollist nga Bundesliga.

Real Madrid – 8 lojtarë
Liverpul – 4 lojtarë
Barcelona – 3 lojtarë
Atletiko Madrid – 3 lojtarë
PSG – 3 lojtarë
Juventus – 2 lojtarë
Mançester Siti – 2 lojtarë
Totenhem – 2 lojtarë
Çelsi – 2 lojtarë
Mançester Junajtid – 1 lojtar

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.