“Ne nuk e dimë sa i madh është Xhaka”, Zylbehari: Të jesh kapiten kundër Serbisë dhe me Arsenalin…

0

Faton Zylbehari ishte i ftuar në emisionin “Dueli Botëror”. Ai ka folur sa i përket Granit Xhakës dhe arritjeve që ka bërë ky i fundit.

“Ne nuk e dimë sa i madh është Xhaka, çfarë karakteri ka. Të jesh kapiten në një ndeshje si kjo me Serbinë, pa qenë te Kosova apo Shqipëria, do të thotë shumë.

Të jesh kapiten te Arsenali do të thotë po shumë. Të fitosh dashurinë e herës së parë është e lehtë pak, tifozët mund të kenë pëlqim ndaj teje.

Por pas përplasjeve që kishte me tifozët e Arsenalit, Xhaka u kthye për t’i rifituar dashurinë për herë të dytë. Kjo tregon fare mirë karakterin e këtij lojtari”, tha Zylbehari. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.