Në Elbasan buzëqesh… Vllaznia, Partizani ndahet në paqe me Teutën dhe humbin rastin për kreun

LIVE, Partizani-Teuta 0-0

Partizani është ndarë në paqe ditën e sotme në ndeshjen e vlefshme për javën e 25 të Kategorisë Superiore. Në një nga duelet më të rëndësishme të kësaj jave shifrat janë mbyllur në 0-0, duke bërë që në fund të jetë Vllaznia ajo që buzëqesh. Shkodranët janë rikthyer te fitorja dhe mbajnë vendin e parë me 45 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë rastin për të rrëmbyer përkohësisht kreun e kanë humbur si Partizani, ashtu edhe Teuta. Të dyja ekipeve u nevojitej patjetër fitorja për të udhëhequr kampionatin, por diçka e tillë nuk ka ndodhur. Megjithatë skuadra e Dajës dhe ajo e Martinit janë ende aty në luftën e egër për titull, duke qendruar vetëm 2 pikë larg Vllaznisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Partizani: Hoxha, Mala, Broja, Belica, Hakaj, Murataj, Broja, Bardhi, Asani, Kordeiro, Çinari
Trajneri: Daja

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Daja, Aleksi, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi
Trajneri: Martini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online