VIDEO/ West Hami bën 5 gola për 1 pikë me Arsenalin, emocione dhe dram? në Premier League

West Ham- Arsenal u mbyll me shifrat 3-3 dhe të dyja skuadrat në fund ndanë nga 1 pikë. Ndeshja nisi me mjaft vrull nga vendasit që kaluan në avantazh në minutën e 15-të me Lingard, ndërsa vetëm dy minuta me vonë Bowen do të dyfishonte shifrat. Në të 32-tën Soucek realizoi dhe të tretin dhe dukej se gjithçka kishte mbaruar. Por nuk ishte kështu. Në minutën e 38-të do të ishte Soucek që do të shënonte përsëri gol, por fatkeqësisht në portën e tij dhe pjesa e parë u mbyll në 3-1.

Në të dytën West Ham-i tregohet përsëri i pafat, teksa ndodh një tjetër autogol nga Dawson. Në minutën e 80-të Lacazette shënon golin e barazimit për Arsenalin. Lojtarët e West Hamit shënuan 5 herë por fatkeqësisht morën vetëm një pikë. Me këtë shans te humbur vendasit mbeten përsëri në vendin e pestë, teksa në pjesën e parë gjendeshin mbi Çelsin./Elio Hajdari-Sport Ekspres/