Në Britani përgatiten për rikthimin e tifozëve, projekti pilot nis me Kombëtaren e Shqipërisë

0

Në Britani është dhënë drita jeshile dhe po përgatiten për rikthimin e tifozëve nëpër stadiume. Ndeshja në shtëpi e vefshme për play off-in e Championship për Swansea-n pritet të luhet me spektatorë në tribuna, duke shenjuar kështu gjallërimin e jetës sportive në Uells.

Por pjesë e projektit pilot për mbushjen e stadiumeve e plotëson edhe Shqipëria. Më datë 5 qershor kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Uellsit për të luajtur miqësoren mes këtyre dy Kombëtareve. Një takim ky që do të ketë edhe ngrohtësinë e tifozëve, që pas një viti mungesë do i japin një tjetër atmosferë përballjeve./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.