Ndodh në Angli! Nuk dha penalltinë e pastër pasi topi u kontrollua me dorë, kryetari i arbitrave në Premier League i kërkon falje presidentit të Everton

Një rast shumë i veçantë ka ndodhur në Angli pas ndeshjes së Manchester City dhe Everton që u mbyll me fitoren e “qytetarëve” në shifrat 1-0. Penallti e pastër nuk është dhënë në favor të Evertonit pasi Rodri e kontrolloi topin me dorë.

Ndërkohë kryetari i arbitrave të Premier League, Mike Riley, i ka kërkuar falje Evertonit. Ai ka marrë në telefon presidentin e klubit dhe trajnerin Frenk Lampard për mbylljen e “syrit” në këtë rast. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online