Ndërton një paralelizëm të veçantë, Pep Guardiola: Futbolli është si fitorja e Verstapenit ndaj Hamiltonit, mund të zhys në ujë

Pep Guardiola ka ndërtuar një paralelizëm të veçantë mes futbollit dhe duelit të fituar nga Verstapen ndaj Hamilton. Piloti i ri ia doli që të triumfojë me titullin kampion falë përplasjes së Latifit në xhirot e fundit. Kjo solli zerimin e diferencës së Verstapen me Hamilton, ndërsa më herët britaniku ishte shkëputur dhe ishte vetëm çështje kohe fitimi i titullit për të.

“Levis dhe Maks na dhuruan një sfidë të madhe, por ndonjëherë gjërat nuk varen nga ty. Është e njëjta situatë edhe në futboll. Një ditë e keq, vendime të këqija, VAR dhe gjithçka tjetër mund të bëj ty që të zhys në ujë”, u shpreh Guardiola. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online