Ndërroi 3 Përfaqësuese për 10 muaj! Në Serbi tallen me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë: Është për libër “Guinnes”, do hyjë në historinë e futbollit

0

Nëse më parë jemi mësuar me lojtarë shqiptarë që nuk e kanë shumë të qartë Kombëtaren që do të përfaqësojnë, Shaban Zenku është rasti më ekstrem. Ky lojtar ka ndërruar 3 përfaqësuese në vetëm 10 muaj. E nisi te Kosova, e vazhdoi te Shqipëria dhe pritet që ta përfundojë te Maqedonia e Veriut.

Mbi këtë rast ka shkruar edhe media serbe, “Kurir”, duke u tallur me rastin në fjalë: “Ka hyrë në historinë e futbollit europian, në mos në librin “Guinnes”, shkruhet nga media serbe për lojtarin e Borussia Monchengladbach. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.