“Na u sajua një gol nga penalltia, nuk më pëlqen që skuadra shthuret”, kritika e Devollit: Loja vazhdon edhe kur pëson një gol

Partizani është rikthyer në mënyrë bindëse të fitorja. Ekipi i Orges Shehit ka mposhtur Kukësin me rezultatin 3-0 në “Arenën e Demave”. Pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura për të dyja skuadrat, por ndeshja u bë më e lehtë për të kuqtë në fraksionin e dytë të lojës.

Një penallti në minutën e 55 solli zhbllokimin e rezultatit. Tedi Cara u tregua i saktë nga 11 metrat, duke kaluar kështu në epërsi Partizanin. Vetëm 5 minuta më vonë, ishte përsëri Cara ai që shkundi rrjetën dhe i dha qetësinë të kuqve. Për të vulosur rezultatin përfundimtar në 3-0 mendoi Mehmeti, i cili në minutën e 72-të mbylli historinë e këtij takimi. Partizani shkon në kuotën e 43 pikëve në vendin e dytë të renditjes, ndërsa Kukësi vështirëson pozitat në fundin e tabelës.

Devolli (Kukësi): “Kemi bërë një ndeshje të mirë. Në pjesën e parë patëm 2-3 mundësi që nuk i shfrytëzuam. Kjo për meritë të portierit të Partizanit. Na sajohet një gol që duhet ta shohim. Këtë e dinë ata në studio. Por nuk është kjo pjesa ime. Pjesa ime është që duhet rregull. Nuk më pëlqen që skuadra shthuret. Në rregull, pësove një gol, por nuk ka problem, ndeshja vazhdon. Ndoshta nga emocionet, shumë janë lojtarë të rinjë. Disa luajnë për herë të parë në Superiore. Do i mësojmë. Kanë nevojë për besim, kanë nevojë për mbështetje. Më vjen inat, edhe dy gola të pësojmë duhet të vazhdojmë lojën. Kjo po na bëhet si gangrenë”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/