Muriqi mban peng merkaton e Lacios/ Mbyllet pista turke dhe ajo angleze, në skenë del klubi nga Ligue 1 e Francës

0

Vedat Muriqi është duke mbajtur peng merkaton e Lacios. Klubi bardhekaltër ka probleme me indeksin e likuiditetit dhe i nevojitet shitja e lojtarit shqiptar për të zhbllokuar tregun e transferimeve. Disa skuadra kanë qarkulluar si të interesuara për shërbimet e “piratit“, por tashmë numri i tyre po shkon drejt zvogëlimit.

Vetë Igli Tare do të bënte të qartë se nuk ka marrëveshje me CSKA-në e Moskës, ndërsa mediat njoftojnë se Hull City ka hequr dorë nga transferimi i Muriqit. Me pistën ruse dhe atë angleze tashmë të mbyllur, në skenë del një tjetër emër. Bëhet fjalë për Saint-Etienne. Klubi francez luan në elitë, ku momentalisht mban vendin e fundit dhe po lu.fton për mbijetesë. Gjithashtu në mediat italiane dhe ato turke përflitet se Fenerbahçe po shtyn Muriqin të mos largohet në janar, pasi synojnë të sigurojnë shërbimet e tij në fund të sezonit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online