“Mund të rritet shumë me Brozoviçin“, Bogdani u tregon italianëve Asllanin: Ka personalitet, do ju surprizojë përsëri

0

Derbi jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në merkato. Kristjan Asllani vë në garë sportive Interin dhe Milanin, që janë të interesuara për shërbimet e tij. Mesfushori shqiptar ka tërhequr një vëmendje të madhe në Itali, ku së fundmi “L‘interista“ ka kontaktuar me Erjon Bogdanin për të dhënë mendimin e tij për xhevahirin e ri të  Kombëtares kuqezi.

“Ai sigurisht që mund të rritet shumë pranë Brozoviçit. Është i ri, por ai ka personalitet dhe mëson shpejt. Brozoviçi është një lojtar i rëndësishëm, kyç për Interin, por me shumë ndeshje që zikaltrit do të duhet të përballen vitin e ardhshëm, atje do të kishte gjithashtu shumë hapësirë ??për të. Përveç faktit që ai mund të luajë i sigurt pranë tij.

Unë e njoha si një djalë shumë të mirë. Ndoshta ai mund të duket i turpshëm jashtë kur e takoni, por në fushë ai transformohet. Ka personalitet të madh dhe në momente të vështira e shihni këtë, sepse ai gjithmonë dëshiron të ketë topin dhe ta luajë atë pa frikë.

Në momente presioni ai gjithmonë di të shfaqet. Nuk ka frikë të propozojë veten, të provojë lojën. Ka gjuajtje të mirë. Me pak fjalë, ai është një mesfushor modern, sepse ai gjithashtu di të përshtatet. Do të befasojë përsëri”, ka thënë ndër të tjera Erjon Bogdani./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online