Muçi dhe Kastrati luajnë nga minuta e parë, Legia e Varshavës shpëton nga turpërimi me ekipin e Kategorisë së Tretë

0

Legia e Varshavës po vazhdon që të vuajë pavarësisht ndërrimit të trajnerit. Në ditën e sotme gjigandët polak janë përballur në Kupë ndaj Szczecin, atje ku është fituar vetëm në shifrat 0-1. Ky është debutimi i trajnerit të ri, Golebieëski, ndaj ekipit të Kategorisë së Tretë.

Ernest Muçi dhe Lirim Kastrati e nisën nga minuta e parë, ndërsa Celhaka u aktivizua në minutën e 85. Por Legia e Varshavës nuk arriti të bindte dhe i shpëtoi turpërimit në Kupë pasi mund të barazohej në fund. Pavarësisht se në letra diferencat ishin të mëdha dhe pritej fitorja e thellë, Legia e goditi vetëm dy herë portën në 90 minuta. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.