Monako sjell ters, Kroaci ka frikë për finalen

Kohë Botërori, kohë ndeshjesh të mëdha dhe natyrisht është kohë besëtytnish, duke gjetur lloj-lloj koincidence për të besuar se historia do të përsëritet.

Interesante është koincidenca e çuditshme që bashkon 4 portierë të 4 finaleve të fundit të Kupës së Botës, Bartez, Stekelenburg, Romero e Subashiç.

Bartez iste në portë në vitin 2006, kur Franca humbi ndaj Italisë, ndërsa më parë në karrierë kishte luajtur edhe për Monakon.

Në vitin 2010 holandezi Stekelenburg mposhtej në finale nga Spanja dhe pak më vonë transferohej te Monako.

Argjentinasi Romero luante pikërisht te Monako kur humbi finalen e Kupës së Botës kundër Gjermanisë në vitin 2014.

Tani Kroacia me të drejtë shqetësohet, sepse portieri i saj Subashiç luan te Monako. Nëse historia përsëritet, do të flitet për mallkimin e Monakos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online