Mision i suksesshëm, Skënderbeu mposht Lushnjen dhe gjen golat e sulmit

Pritej fitore dhe ajo erdhi: Skënderbeu ka mundur 4-1 Lushnjen, në një sfidë që duhej ta fitonte me çdo kusht, pavarësisht mungesave të shumta.

Trajneri Daja kërkonte të ruante disa titullarë, pa humbur në cilësi, dhe misioni u arrit me sukses. Afrim Taku në pjesën e parë shënoi dy gola, duke ia prerë shpejt shpresat Lushnjes, që barazoi përkohësisht në minutën e 29-të me Sefën, por vetëm kaq.

Në pjesën e dytë edhe Ali Soue mori pjesë në festë (dha edhe dy asiste), edhe pse goli duhej anuluar për pozicion jashtë loje, para se Xhejms Adenini të mbyllte gjithçka.

E diel, më 15 tetor, ora 17:00