Miqësoret: Superiorja kundër Kategorisë së Parë, ekipet drejt konsolidimit

0

Dita e sotme do të na ofrojë ndoshta provat e fundit të ekipeve të Superiores para fillimit të kampionatit. Skuadrat elitare kanë zgjedhur të luajnë me ekipet e Kategorive të Para, pa harruar dhe turneun miqësor që do të zhvillohet në “Niko Dovana”, në Durrës.

Trofeu “Pascucci” do të luhet sot në Durrës dhe do të ketë 3 ekipe pjesëmarrëse: Teuta, Partizani dhe Liria e Prizrenit. Takime interesante që do t’u shërbejnë trajnerëve për të parë gjendjen e skuadrave të tyre.

Nga krahu tjetër, Luftëtari do të luajë kundër Bylisit, Dinamo përballet me Kamzën, ndërsa Kastrioti provon forcën me Ilirinë.

17:00/ Bylisi – Luftëtari
17:30 / Dinamo – Kamza
17:00/ Kastrioti – Iliria
19:00/ Trofeu “Pascucchi
Teuta – Partizani – Liria

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.