Miqësore, VAR dhe ndërhyrje “për burg”, Seltiku i provon të gjitha në Zvicër

0

Seltiku është duke zhvilluar fazën përgatitore në Zvicër dhe sot luajti një miqësore ndaj Sant Gallen. Një ndeshje e veçantë, sepse për herë të parë Seltik provoi teknologjinë VAR, në një ndeshje ku Sant Gallen nuk kishte fanellë tjetër veç asaj jeshile dhe Seltik u detyrua të luante me fanellën stërvitore.

Në minutën e 74-t ndodhi diçka absurde: Jozo Simunoviç ndërhyri frikshëm ndaj Boris Babiç dhe për pak sa nuk e palosi. Arbitri dha karton të verdhë, çuditshëm, por më pas me VAR dha karton të kuq. Për fat, lojtari që pësoi goditjen e karatesë ia hodhi paq.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.