“Miniera” Monako, si u arkëtuan 514 milionë euro

0

Monako nuk mundi ta mbrojë dot titullin kampion vjet, por në Francë ata janë nga klubet që arkëtojnë më së shumti nga shitja e lojtarëve, ndërkohë që në ekip kanë ende disa “xhevahirë” që mund të sjellin të ardhura të rëndësishme.

Vitet e fundit janë transferuar plot 9 lojtarë dhe në arkat e klubit kanë shkuar plot 514 milionë euro. Rekordmeni është Kilian Mbape, i cili u huazua me detyrim blerjeje te PSG për shumën e 160 milionë eurove.

Më poshtë kemi listuar të gjithë ata lojtarë që Monako ka shitur dhe minimalisht nga transferimi i tyre ka përfituar 20 milionë euro.

Kurzava, francezi kampion bote, është shitur nga Monako për shumën e 25 milionë eurove. PSG, klubi që e bleu.
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.