Milani mbyll afrimin e radhës, lojtari i marrë nga Chelsea është gati që ndaj Atalantës

0

Milani ka mbyllur transferimin e një tjetër lojtari pas Mandzukiç. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Çelsit, Tomori i cili ka ardhur në formën e huazimit me  te drejtë blerje. Kontrata e tij është depozituar disa orë më parë në Lega Seria A dhe tashmë është gati për të qenë në urdhërat e Piolit.

Gjithashtu vetëm disa momente më parë, lojtari nigerian me pashaportë kanadeze ka zbarkuar në Milano, i shoqëruar nga zyrtarët e klubit dhe do t’i nënshtrohet menjëherë testeve mjekësore. Trajneri Pioli është shprehur se Tomori dhe Mandzukiç do të jenë në stol në ndeshjen e nesërme ndaj Atalantës. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.