Michael Ballack: Van Dijk është me fat, nuk po luan në epokën e Ballack, Ronney, Adebayor dhe Van Persie

Van Dijk cilësohet si mbrojtësi më i mirë në botë. Rikthimi nga dëmtimi ishte i vështirë për holandezin, por tani ai ka arritur që të kap sërish formën e tij ideale. Megjithatë nga ana tjetër bota e futbollit po vuan për një “9” perfekt. Janë të paktë emrat që mund të shkaktojnë dëme dhe që luajnë si sulmues pykë.

Për këtë arsye, legjenda Michael Ballack e quan Van Dijk me fat. “Po, Van Dijk është me fat që luan në Premier League në një epokë ku nuk ka Drogba, Lampard, Alan Shearer, Ronney, Van Persie, Tevez, Adebayor apo Diego Costa”, tha Ballack. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online