Mësohet kalendari i Superiores për sezonin 2021-2022, Dinamo-Partizani është derbi i parë

0

Në ditën e sotme është hedhur shorti për përcaktimin e kalendarit të Superiores sa i përket sezonit 2021-2022 në ambientet e FSHF. Këtë herë elita e futbollit tonë është shumë më konkurruese me rritjen e nivelit të skuadrave dhe njëkohësisht me afrimin e bujshëm te Dinamos. Kështu ndeshjet e forta ofrohen që në javën e parë me Laçi-Vllaznia dhe Teuta-Partizani.

Por kush do të jetë derbi i parë? Dinamo-Partizani është rezervuar më herët pasi do të luajnë në javën e 4. Pas dy javësh kampionat do të vijë derbi i Partizanit me Tiranën dhe në javën e 8 vjen Tirana-Dinamo. /Sport Ekspres/

Java 1 (11 shtator)

Tirana-Skënderbeu

Egnatia-Kukësi

Kastrioti-Dinamo

Laçi-Vllaznia

Teuta-Partizani

Java 2

Skënderbeu-Partizani

Vllaznia-Teuta

Dinamo-Laçi

Kukësi-Kastrioti

Tirana-Egnatia

Java 3

Egnatia-Skënderbeu

Kastrioti- Tirana

Laçi-Kukësi

Teuta-Dinamo

Partizani-Vllaznia

Java 4

Skënderbeu-Vllaznia

Dinamo – Partizani

Kukësi -Teuta

Tirana – Laçi

Egnatia- Kastrioti

Java 5

Kastrioti – Skënderbeu

Laçi – Egnatia

Teuta – Tirana

Partizani – Kukësi

Vllaznia – Dinamo

Java 6

Skënderbeu – Dinamo

Kukësi -Vllaznia

Tirana – Partizani

Egnatia – Teuta

Kastrioti – Laçi

Java 7

Laçi – Skënderbeu

Teuta – Kastrioti

Partizani – Egnatia

Vllaznia -Tirana

Dinamo – Kukësi

Java 8

Skënderbeu – Kukësi

Tirana – Dinamo

Egnatia – Vllaznia

Kastrioti – Partizani

Laçi – Teuta

Java 9

Teuta – Skënderbeu

Partizani -Laçi

Vllaznia -Kastrioti

Dinamo- Egnatia

Kukësi- Tirana

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.