Mes kaosit, Shqipëria mëson rivalët e Euro 2021

Pas kaosit të shkaktuar nga turpërimi në parket dhe akuzat pa fund nga trajneri Kostandinidhes, Shqipëria mëson edhe rivalët për turin paraeliminator të Kampionatit Europian të vitit 2021. Shorti i hedhur sot e ka vendosur Shqipërinë në grupin B, bashkë me Danimarkën dhe Armeninë. Sipas rregullores, vetëm skuadra fituese e grupit avancon për në fazën e ardhshme. Si Shqipëria, edhe Armenia e Danimarka nuk kanë ndonjë nivel të lartë basketbolli dhe rezultatet i kanë mjaft të dobëta. Armenia nuk është një kundërshtar i panjohur për Shqipërinë, që është ndeshur dy herë me këtë skuadër kohët e fundit. Bëhej fjalë për takime miqësore në kuadër të përgatitjeve për paraeleminatoret e Botërorit 2019 përfunduar para pak ditësh, duke u mundur dy herë me rezultat të ngushtë nga armenët.

Gjithsesi, përtej rezultateve, rivalët janë shumë më mirë nga ne në aspektin e organizimit, sepse tashmë jemi pa trajner, edhe pse në Federatën Shqiptare të Basketbollit nuk e përjashtojnë mundësinë e vazhdimit të punës me trajnerin qipriot, i cili u largua duke lëshuar një intervistë mjaft të ashpër, ku evidentonte mungesën e vëmendjes ndaj basketbollit dhe organizimin mediokër.

No automatic alt text available.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online