Merkato nuk e shqetëson, dygolësh i Abazajt te Anderlehti

Me afatin e transferimeve që po afron dhe zërat e shumtë që qarkullojnë rreth së ardhmes së tij, nuk e shqetësojnë Kristal Abazajn. Sulmuesi i krahut ende nuk ka debutuar me ekipin e parë të Anderlehtit, por vazhdon të tregojë formë të mirë me skuadrën e rezervave.

Talenti kuqezi realizoi dy gola në fitoren 4-2 që ekipi i tij regjistroi përballë Vasland-Beveren. Abazaj shënoi golin e avantazhit të përkohëshëm 2-1, me të cilin skuadrat shkuan në pushimin e ndeshjes, ndërsa në pjesën e dytë realizoi edhe golin që i ngriti shifrat në 3-1.

Paraqitja e zbulimit më të madh të kampionatit shqiptar gjatë sezonit të kaluar, u vlerësua maksimalisht edhe nga faqja zyrtare e Anderlehtit. Klubi belg e cilësoi të mahnitshme paraqitjen me dy gola të Abazajt, ndërsa futbollisti vazhdon të tregojë vlerat e tij në fushë, në pritje të zhvillimeve nga merkato e janarit.