Memushaj drejt Bolonjës, Ajeti te Abrashi

0

Tani që është mbyllur kampionati, nisin edhe lëvizjet e futbollistëve shqiptarë, që do të shohin pistat e mundshme. Mes tyre, në Itali, Ledian Memushaj dhe sidomos Arlind Ajeti do të ndërrojnë fanellë. Memushaj do të largohet nga Peskara, që ra në kategorinë e dytë, pra në Serie B, ndërsa pritet që të firmosë për Bolonjën, pasi ishte thuajse i Empolit. Por, rënia në kategori në javën e fundit nga toskanët ka prishur gjithçka. Sakaq, Arlind Ajeti është shumë pranë firmës me Frajburgun e Amir Abrashit, që ka folur edhe me drejtuesit gjermanë. Flitet për 2 mln euro, por ende nuk ka asgjë zyrtare. Edhe pse, sipas “Gazzetta dello Sport”, kalimi te Frajburgu, ku do të luajë edhe Europa League, thuajse është kryer.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online