Më shumë ka ndërruar ekipe se çorape! Djali i Thomas Brdariç përfundon në ekip amator, vetëm 22-vjeç dhe ka ndërruar 10 skuadra

Të jesh djali i një lojtari të njohur është gjithmonë një privilegj që duhet shfrytëzuar. Por në futbollin e Europës, askush nuk fiton asgjë vetëm në saj të mbiemrit të tij. Shembulli më i mirë është djali i Thomas Brdaric, Tim Brdaric, që më herët ka qenë edhe pjesë e Vllaznisë.

Mbrojtësi 22-vjeçar është larguar nga Uerdigen dhe ka firmosur me ekipin e ri, Ëattencheid, një skuadër gjermane që është plotësisht amatore. Në një moshë fare të vogël, por që nga nisja e karrierës së tij para 6 viteve në grupmosha dhe deri tani, Tim Brdariç ka ndërruar në total 10 ekipe. “Më shumë skuadra të ndërruar se çorape”, kjo batutë qëndron kaq fiks në këtë rast. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online