Më në fund! UEFA reagon për fjalët e Arnautoviç, pritet dënimi i lojtarit të Austrisë

0

UEFA ka vendosur që të hap një çështje disiplinore pët Arnautoviç. Ky i fundit ka fyer origjinën e Alioskit pas golit të shënuar ndaj Maqedonisë së Veriut.

Arnautoviç do të kërkonte falje për veprimin e bërë, por kjo nuk ka mjaftuar. Federata Maqedonase e Futbollit e kryesuar nga Sejdini i dërgoi letër zyrtare UEFA-s që të merret me rastin në fjalë. Qeveria e futbollit vendosi investigimin e rastit në fjalë dhe tashmë pritet dënimi i Arnautoviç. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.