Mbyllet faza e parë mes zhgënjimit, Sadedini: Luajmë vetëm për të marrë fitoren!

0

Flamurtari është në një nga gjendjet më të vështira të viteve të fundit. Vetëm dy pikë ka grumbulluar kjo skuadër, ndërsa luhet ndeshja e fundit në këtë fazë të parë. Në ndeshjen e fundit erdhi edhe humbja ndaj Teutës me rezultatin 1-0, falë golit të Kallakut.

Bëhet fjalë për përballjen në shtëpi ndaj Vllaznisë, atje ku vlonjatët kërkojnë tre pikët e parë. Trajneri Sadedini është shprehur se Flamurtari kërkon tre pikët e para në ndeshjen e radhës. “Janë ndeshje këto që duan shpirtin dhe karakterin. Tani kërkohet tre pikët dhe do të luajmë vetëm për fitore”, ka thënë Sadedini. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.