Mbrojtësi i Serbisë nuk i kursen elozhet për Ernest Muçin: Çfarë aftësish të mëdha teknike, mund të bëjë karrierë të madhe

0

Ernest Muçi është shndërruar tërësisht në këtë sezon të ri. Sulmuesi po arrin që të shënojë dhe dhurojë asist, teksa në ndeshjen e djeshme dha dy pasime për gol në atë fitore të Legias me shifrat 1-2 ndaj Ëidzeë. Komplimentet për lojtarin shqiptar kanë ardhur edhe nga mbrojtësi i Serbisë, Filip Mladenovic, që është pjesë e Legias së Varshavës.

“Ernest Muci është një lojtar që ka shumë aftësi teknike. Kur erdhi te Legia, i duhej pak kohë. Ai është i ri dhe mund të luajë në pozicione të ndryshme. E shoh më shumë në 8-ën ose 10-ën, por ai zbuloi se po ecën mirë si sulmues. Një djalë që ka nevojë për mundësi, vetëbesim dhe mund të bëjë një karrierë të madhe”, tha Mladenovic. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.