Mbrëmja perfekte, Lukas Moura bëhet pjesë e “ajkës” së L’Equipe!

0

Lukas Moura shkruajti historinë me paraqitjen e një nate më parë, me brazilianin që shënoi tripletë për t’i dhënë fitoren dhe kualifikimin në finale Totenhemit të tij.

Gjithashtu, 26-vjeçari u vlerësua dhe me notën 10 nga prestigjiozja “L’Equipe”, duke u bërë lojtari i 10-të që merr një vlerësim të tillë. Por kush janë 9 lojtarët e tjerë që janë vlerësuar me notën 10 nga “L’Equipe”?

1. Lukas Moura (Ajaks-Totenhem 2-3)
2. Dushan Tadiç (Real Madrid-Ajaks 1-4)
3. Nejmar (PSG-Dijon 8-0)
4. Karlos Eduardo (2014 Guingamp-Nice 2-7)
5. Robert Levandovski (2013 Dortmund-Real 4-1)
6. Lionel Mesi (2012 Barcelona-Leverkuzen 7-1 ; 2010 Barcelona-Arsenal 4-1)
7. Oleg Salenko (1994 Rusi-Kamerun 6-1)
8. Frenk Sauze (1988 Franc-Greqi 3-0)
9. Lars Vindfeld (1997 Nantes-Arhus 0-1)
10. Bruno Martini (1988 Francë-Greqi 3-0)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.