“Mbijetesa? Do e provojmë deri në fund”, Kamarata nuk e humb besimin: Unë kështu jam mësuar, të djersijmë fanellën

0

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e orës 18:00 të javës së 31-të të Kategorisë Superiore. Teuta dhe Vllaznia ishin në një përballje direkte për kreun, por në fund ai që ka përfituar ka qenë Përtizani. Takimi është mbyllur në paqe 0-0, rezultat ky që i hap rrugën të kuqve për të rrëmbyer vendin e parë në tabelën e klasifikimit. Skuadra e Ilir Dajës nuk ka gabuar sot, duke marrë tre pikët përballë Apolonisë pas një fitoreje 1-0. Në përfundim të takimeve, protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për “Gol pas goli” në “Supersport”.

Kamarata (Apolonia): “Lojtarët kanë dhënë dhe do japin gjithçka deri në fund. Partizani është një skuadër shumë e mirë dhe me shumë kualitete. Në pjesën e dytë na vuri më tepër në vështirësi dhe arriti edhe të shënonte. Mbijetesa? Është deri diku e vështirë, por ne do provojmë deri në fund. Jam i kënaqur me lojtarët. Duhet të tregojnë vlerat e tyre, ashtu siç bënë të mërkurën, ashtu siç bënë sot. Unë kështu jam mësuar në karrierën time, edhe si lojtar edhe si trajner, i them të japin gjithmonë maksimumin. Të dalin nga loja me fanellën e djersitur”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.