Mbërrin oferta rekord te Tirana për Taulant Seferin, pritet të transferohet te ekipi që u krijua në në 2019

0

Taulant Seferi ka zhvilluar një sezon fantastik me Tiranën. Sulmuesi i dhuroi bardhebluve titullin kampion, ndërsa e rriti ndjeshëm nivelin e tij me performancat e treguara në kampionatin që lamë pas. Ndërkohë Supersport ka raportuar se kryeqytetasve i ka ardhur oferta më e madhe për Seferin.

Ekipi i Ligës së Parë në Turqi, Manisa FK, është gati të paguajë 800 mijë euro për kartonin e sulmuesit. Kjo skuadër është krijuar në vitin 2019 dhe është ngjitur në një kohë rekord në Turqi, për të mbërritur deri në Ligën e Parë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.