I kishte dhënë më tepër ditë pushimi për ndeshjet e Shqipërisë, Ernest Muçi dhe Jurgen Celhaka takojnë trajnerin e ri të Legias së Varshavës

0

Legia e Varshavës i ka nisur përgatitjet për sezonin e ri nën drejtimin e austriakut Kosta Runjaic. Klubi vendosi që të shkarkonte “zjarrëfikësin” serb Vukovic, që gjithmonë merret nga gjigandët polak në rastet e rrezikut, por asnjëherë nuk mbahet si trajner kur kërkohet fitimi i titullit kampion. Ndërkohë Ernest Muçi dhe Jurgen Celhaka i janë bashkuar së fundmi pjesës tjetër të ekipit.

Për shkak të ndeshjeve që kishin me Shqipërinë U-21, të dy lojtarët kishin më tepër ditë pushimi në dispozicion krahasuar me lojtarët e tjerë. Kështu ata humbën miqësoren e parë të zhvilluar nga Legia, por tanimë janë vendosur në dispozicion të trajnerit të ri, teksa miqësorja e radhës do të jetë me rumunët e Sepsi pas dy ditësh. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.