Mbape dhe Haland irritojnë Benzemanë, francezi kërcënon me largim Realin e Madridit

0

Karim Benzema po kalon një formë fantastike te Reali i Madridit. Në këtë sezon, francezi ka arritur të shënojë 17 herë në 20 ndeshje të luajtura. Sulmuesi 34-vjeçar është i vlefshëm edhe në asistime, teksa ka arritur të dhurojë 7 të tilla.

Pavarësisht formës spektakolare të treguar nga Karim Benzema, drejtuesit e “Los Blancos” janë duke u përqendruar në pistat “Mbappe” dhe “Erling Haaland”. Ky fakt e ka irrituar shumë Benzemanë, i cili ia ka bërë të qartë presidentit Florentino Perez se nëse Haaland vjen në Madrid, ai do të largohet menjëherë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.