Marku triumfon sërish, mposht në dy raunde kundërshtarin rumun

0

Florian Marku ka fituar duelin e radhës në disiplinën MMA. Sportisti shqiptar ka mundur me nokaut kundërshtarin rumun Ion Vranceanu në raundit e dytë të duelit.

Në përfundim të ndeshjes Marku deklaroi se objektivi i tij është të arrijë në “UFC”, atje ku është dhe maja e sportit të arteve marciale të kombinuara. Ndeshja u zhvillua në pallatin e sportit “Bill Clinton”, Ferizaj.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.