Mançesteri i ri nis nga mbrojtja, “djajtë” kërkojnë zbulimin e sezonit

0

Mançester Junajtid ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm, pasi ky aktuali ishte i gjithi për t’u harruar. Vëmendja është e gjitha te merkatoja dhe për trajnerin Solskjaer prioritet është raportuar se është një mbrojtës i djathtë.

Lëvizjet kanë nisur dhe objektivi është përcaktuar. Aron Van-Bisaka zbulimi i këtij sezoni, është nën lupën e “Red Devils” dhe oferta e parë në drejtim të Kristal Palas është bërë. Në pjatë janë 25 milionë sterlina siç raportohet nga mediat dhe tani topi ka kaluar në fushën e Palas.

21-vjeçari ka bërë një sezon fantastik dhe është një ndër më të kërkuarit në merkato, me Arsenalin që gjithashtu ka pasur interes për të. Gjithsesi, Junajtid duket se ka nisur të veprojë dhe kërkon ta rrëmbejë sa më shpejt anglezin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.