“Lojtarët janë të pakënaqur sesi trajtohen”, Berisha kundër Shaland: Të mbajë premtimet

0

Bernard Berisha ka folur në emisionin “Euro Kampionët” duke prekur temën e trajnerit të Kosovës, Shaland. Ish-futbollisti i Skënderbeut u shpreh se Shaland nuk është treguar i drejtë me mënyrën e trajtimit për të.

“Ka shumë lojtarë që janë të pakënaqur me mënyrën se si trajtohen. Unë do të kthehem, por vetëm nëse ai e mbanë atë premtimin çka ne e bisedojmë. Nuk është e drejtë mënyra se si komunikon me ty dhe pastaj vjen në grumbullim dhe kam një komunikim tjetër.

Kjo nuk më pëlqen dhe realisht nuk e kam parë gjatë gjithë karrierës time. Kur t’i thuash lojtarit që e harrojmë këtë dhe po provojmë diçka të re, atëherë duhet me mbajtë përgjegjësi. Mendoj që trajneri nuk është treguar shumë i drejtë në këtë aspekt ndaj meje”, tha Berisha. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.