Llapi “masakron” Besën e fëmijëve, fitojnë Feronikeli e Liria

Janë luajtur sot shumica e ndeshjeve për javën e 16-të në Superligën e Kosovës, ku ka spikatur fitorja 6-1 e Llapit kryesues në transfertë, ndaj Besës. Gjithsesi, në Pejë nuk priteshin surpriza, sepse Besa po luan me të rinjtë, për shkak të krizës financiare. Me këtë fitore Llapi shkon në kuotën e 30 pikëve dhe përfiton nga barazimi i Dritës në Drenicë, ashtu si barazimi tjetër pa gola, mes Gjilanit e Trepçës ’89.

Fitore të pastra arritën Feronikeli, 3-0 ndaj Vellaznimit, dhe Liria e Bledi Shkëmbit, 2-0 ndaj Flamurtarit.

Renditja në krye është bërë shumë e ngjeshur, aq sa 9 skuadra janë në harkun e 8 pikëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online