Liverpuli feston ditëlindjen, sa shumë ndryshime në 126 vite

0

Liverpuli arriti një fitore të rëndësishme në transfertë përballë Lester Sitit duke u ngjitur në krye të Premier Ligës, por kjo ka qenë një fitore e veçantë për djemtë e Klopit. Si sot para 126 vjetësh, Liverpuli zhvillonte ndeshjen e parë zyrtare të klubit.

Klubi i famshëm është krijuar me datë 3 qershor të vitit 1892, ndërsa me datë 1 shtator të atij viti, Liverpul luante ndeshjen e parë zyrtare. Klubi ka kujtuar këtë datë historike dhe e veçanta ishte se uniforma e klubit nuk kishte ngjyrat e kuqe, por ato bardhekaltër.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.