Lilaj merr skenën në debutim, edhe Xhejms mes “yjeve”

0

Sabien Lilaj dhe Xhejms Adeniji u larguan nga Skënderbeu për të nisur një aventurë të re tek skuadra e Gabalas në kampionatin azer. Përshtatja në ekip rezultoi disi e vështirë, pasi dështuan në Europa League përballë luksemburgasve të Niederkornit.

Por, pavarësisht kësaj, dyshja e marrë nga aferën prej Skënderbeut ka arritur të tregojë vlerat. Ka mjaftuar vetëm ndeshja e parë,  që Xhejms dhe Lilaj të tregojnë se jo më kot kanë qenë ndër lojtarët me më shumë nivel në futbollin tonë.

Gabala e ka nisur kampionatin me një fitore 3-0 ndaj skuadrës së Sabailit. Sulmuesi nigerian shënoi një GOL,  si dhe regjistroi një asist, ndërsa Lilaj luajti një 90-minutësh të plotë, duke qenë një “motor” në mesfushë.

Paraqitja e mirë në debutim mjaftoi që të dy “importet” nga kampionati ynë të fitojnë një vend në formacionin e javës. Javën e ardhshme Kabala do të ketë një transfertë shumë të vështirë ndaj Neftçit, ekip të cilin Lilaj e ka eliminuar vite më parë me Skënderbeun në kualifikueset e Champions-it.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.