Lester Siti i bën nder Rrahmanit, blen talentin e Dinamos

0

Leister Siti ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit të Dinamo Zagrebit, Filip Benkoviç.  Futbollisti 21-vjeçar ishte kthyer në një titullar të padiskutueshëm të klubi kroat, ku aktivizohet dhe lojtari i përfaqësueses së Kosovës Amir Rrahmani. Shitja e talentit pritet t’i garantojë akoma më shumë minuta për ish-mbrojtësin e Partizanit.

Benkoviç shihet si një ndër talentet më premtuar të futbollit kroat dhe për të sjellë mbrojtësin shtatlartë në Angli, “Dhelprat” kanë shpenzuar 15 milionë euro, një shumë kjo që e bën 21-vjeçarin shitjen e tretë më të shtrenjtë të Dinamos, pas transferimeve të Luka Modriç (21 milionë €, 2008), Marko Pjaca (23 milionë €, 2016).

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.