Largimi i befasishëm, ish-trajneri i Flamurtarit jep dorëheqjen

0

Gjërat nuk kanë shkuar si duhet në fillim dhe kur nuk ka rezultate ndodh që trajnerët ikin. Diku i largojnë, ndërkohë që në raste të tjera jepet edhe dorëheqja. Rrugën e dytë ka zgjedhur Zekerija Ramadani.

Trajneri i Shkupit, përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, ka dhënë njoftimin për largimin nga posti i tij. Ai thekson se ka marrë përgjegjësitë për rezultatet e bardhekaltërve dhe uron që në vijim klubi të ketë suksese.

“Të nderuar miq, dua të ju informojë që sot kam dhënë dorëheqje nga posti trajner i FC Shkupit pas startit të dobët në kampionat dhe eliminimit nga Kupa e Maqedonisë. Marrë përgjegjësinë e plotë për këto rezultate të dobëta dhe dorëzova postin tim. Vendimi ishte pa mëdyshje dhe u pranua edhe nga pronari i klubit, të cilin dua ta falënderojë për mbështetjen që më dha deri në këtë ditë. Falënderoj edhe futbollistët, dhe patjetër falënderim edhe për Shvercerat për mbështetjen e deritanishme. FC Shkupit  dhe pasardhësit tim i dëshiroj shumë suksese”, shkruan Ramadani, i cili ka drejtuar edhe Flamurtarin në Superiore, si dhe Trepça ’89 në Kosovë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.