Lajmi i keq për Milanin që e trondit në fund, por Zlatan Ibrahimovic zotohet për Suedinë

0

Milani do të luajë ndaj Torinos, ditën e sotme, një ndeshje mjaft e vlefshme për kualifikimin në Champions League. Kuqezinjtë do të luajnë tre ndeshjet e ardhshme pa sulmuesin kryesor, Zllatan Ibrahimoviç i cili pësoi një dëmtim në muskulin e këmbës dhe u zëvendësua nga Rebiç në ndeshjen e Juventusit.

Media italiane “Gazetta” deklaron se Ibrahimovic e ka mbyllur sezonin dhe me shumë mundësi do të humbë dhe Euro 2020. Megjithatë sipas burimeve brenda klubit, Ibrahimoviç është zotuar se do të kthehet në fushë me Suedinë, pavarësisht shkallës së dëmtimit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.